מדורים / נשים

המילים שבתוך המילים

אנשים מבקשים: עשה אותי יפה. והמילים בתוך תוכם אומרות: עשה אותי מקובלת  על הבריות. עשה אותי נוחה עם עצמי, עשה בי אור שיכבה בי את החושך.

אנשים מבקשים: עשה אותי עשיר. והמילים בתוך תוכם אומרות: עשה שיהיה לי בסיס יציב. עשה שלא ארגיש נידף ברוח. עשה אותי משיג לפחות הישג אחד בחיי האלה, אמנה את מעלותיי כמו מטבעות.

אנשים מבקשים: תן לי אהבה. והמילים בתוך תוכם אומרות: תן לי להרגיש שהבדידות בשליטתי. תן לי להרגיש שיש לפחות אדם אחד בעולם שמאשר אותי. עשה שמישהו יכיר את כל מה שלא הצלחתי להכיר בעצמי. תן לי להתחתן באולם יוקרתי כך שאדע שהאהבה שלי שווה משהו. תן לי להוליד ילדים, אולי מולם אראה את עצמי סוף סוף במתיקות. עשה שיהיה מקום אחד שבו לא קר לי.

אנשים אומרים: תן לי לעזור לך. והמילים בתוך תוכם אומרות: תודה לך שאתה עוזר לי להרגיש שצריך אותי. תן לי לזכות להרחיב את גבולות מאמציי, אולי זה ירחיב לי גם את כל היתר.

אנשים מבקשים: עשה אותי בריא. והמילים בתוך תוכם אומרות: עשה אותי החבר הכי טוב של עצמי עד שלא אזיק לי כלל. עשה אותי מעל לגוף שבראת לי ולא אצטרך לו, אולי ככה ארגיש נעלה.

אנשים מבקשים: תן לי בית. והמילים בתוך תוכם אומרות: אתה יודע ריבונו של עולם שהרפואה הכי גדולה בעולמך היא היופי. תן לי שפכטל פנימי בצבעים חמים של טמבור שבחרתי בעצמי, ואשב מולו וכל דמעה שתהיה בי תפשיר. תן לי שטיח רך להטביע בו את רגליי מכל הדרכים.

אנשים מבקשים: עבודה, ומימוש עצמי. והמילים בתוך תוכם אומרות: עשה שהייתי חובצת גבינות בגליל והיה לי הרבה יותר שקט, ואם לא זה – אז עשה שיהיה לי על מה לחלום. עשה שאצליח היום בלי לשכוח מה הצלחתי אתמול. עשה בי סיפוק, כך שאדע לומר מספיק כשכלים כוחותיי.

אנשים מבקשים: משיח. והמילים בתוך תוכם אומרות: עשה שרק לרגע אחד מחלף הכבישים הענק והסוער בתוכי ייסע בנחת. שום מחשבה לא תחתוך מחשבה אחרת, שום הרהור לא יפחד מתאונה, שום רגש לא יצפור לכאב וידחק בו: נו כבר, סע כבר, תראה איך מתעכבים בגללך. עשה לי מקום תחת הגפן והתאנה, זה יהיה המשרד שלי, כורסה עם ריפוד בלוי בקצוות, נוחה כמו בית, עשה גם לי מקום תחת השמים שלך, כי איני יודעת מאיפה אני באה ולאן אני הולכת, וכל בקשותיי הן כמו מסמרים שנועצים אותי לא לעוף ברוח, כי ברגע שאבין כמה כן הגיוני דווקא לתת אמון ברוח – שוב לא יהיו בי קוטן וקטנות־מוחין וצרוּת ופחד. שוב לא אבקש מה שנראה לי שאני צריכה, ואהבה ויופי ובית ועבודה וכסף, אלא אדייק את מה שבתוך תוכי אני באמת מבקשת: לדעת סוף סוף שאני בסדר, שהכל, בדיוק כמו שהוא עכשיו, בסדר. שאני שלֵֵמה.

כי לפעמים, כל מה שצריך האדם, זה בסך הכל לדייק עם הבקשה.

***

קוראות וקוראים יקרים, אני לוקחת חופשה קצרה מהכתיבה כאן. תודה על התגובות והמילים הטובות שלכם, ועל חום הלב שבתוכן. בעזרת ה', שמחות וישועות.