רוצה להשפיע?

פתחו לי אולם

"עדיין קשה לי להגדיר את עצמי", פותח את סיפורו האישי ליאור בבג'ני (29), יחצ"ן מסיבות בעברו וכיום בעל אולם בצפון תל אביב. "אני נמצא איפשהו בין מסורתי לדתי. שומר שבת ומניח תפילין מדי יום, אבל בדברים מסוימים עדיין מנהל אורח חיים חילוני".

למעלה מעשור מחייו הוקדש להפקת מסיבות ואירועי יחסי ציבור, מרביתם בפאבים ובמועדונים. במהלכם עמל והשקיע בעריכת היכרות אישית עם אלפי צעירים וצעירות מכל רחבי המרכז, כמעט ארבעים אלף במספר.

לנצל את הקשרים

"בשלב מסוים התחילה להתגבש בראשי מחשבה, הרגשה פנימית, סוג של תחושת שליחות. תהיתי בשביל מה הקדוש ברוך הוא עשה אותי מקושר כל כך ומפורסם, דבר שלחלוטין אינו מובן מאליו, עד שהגעתי למסקנה שאני צריך לנצל את היכולות הללו ולהביא את אור היהדות, לקרב יהודים ולא רק לארגן להם אלכוהול וריקודים".

ליאור החל להגיע להרצאות ביהדות ובסיומן שוחח אישית עם הרבנים והמרצים, והם אלו שהדריכו וליוו אותו עד שהגיע למסקנה כיצד ברצונו להגשים את שליחותו. "בשלב הראשון ניסיתי להפעיל את הקשרים שיצרתי ולארגן כל מיני הרצאות, שיעורים ואירועים במועדונים ובפאבים מוכרים. זה היה קשה. לא הייתה פתיחות לזה, וגם הדרישות הכלכליות היו מופרזות".

"החלטתי לחפש כיוון עצמאי", ממשיך ליאור ומסביר - "מקום משלי שבו לא יוכלו לומר לי 'לא'". התוכנית הראשונה שלו הייתה להקים בר משקאות, סוג של פאב קצת שונה, אבל אחרי גישושים ובדיקות הוא התחרט. "גילית שזה לא בדיוק כשר".

בכל שבוע מחדש

בשלב הבא, החליט ליאור ללכת בגדול ולמצוא אולם אירועים רחב ממדים, נקי, יוקרתי ואיכותי. מקום שישדר מצד אחד חמימות, אבל גם יעניק כבוד לאירועים שיתקיימו בו. החיפוש הניב תוצאות, ויחד עם מספר שותפים נחתם חוזה ארוך טווח עם אולמות "מנדרין לופט" השוכנים למרגלות חוף הצוק בצפון תל אביב.

מאז פתיחתו של האולם התקיימו בו עשרות הרצאות ושיעורים על ידי מיטב המרצים הקיימים כיום בשוק המרצים הישראלי, בהשתתפותם של מאות צעירים וסטודנטים מכל האזור, מרביתם מהמגזר החילוני. האירועים מתקיימים מדי יום רביעי בערב, באותו המקום ובאותה השעה, מה שמאפשר לאנשים להגיע גם ללא שידעו מראש מי המרצה ומתי בדיוק השיעור מתחיל.

השילוב של נושאים פופולריים כגון זוגיות ואהבה, העצמה אישית ומיסטיקה, לצד מרצים פופולריים כדוגמת הרבנים יצחק פנגר וזמיר כהן, אהרן לוי, מאיר שוורץ, דורון שפר ועוד – הפכו את המקום לסיפור הצלחה. "הדרך לפנינו עוד ארוכה, ואנחנו כל הזמן מחפשים רעיונות נוספים שנוכל ליישם באולם".

 "המוניטין שצברתי בעבר בעולם המסיבות", מזכיר ליאור לסיום, "לצד ההיכרות שיצרתי עם אלפי צעירים, מאפשרים לי כעת להציע להם משהו חדש ושונה. בעזרת קבוצות ברשת הפייסבוק ומערכת מתוחכמת לשליחת מסרונים אני מצליח להגיע לקהל היעד המדויק שלי ולהפתיע אותם בכל שבוע מחדש".