אישית

בין יום ובין לילה

ברוך אתה ה' הנותן לשכוי בינה להבחין בין יום ובין לילה.

עזור לי ה' לדעת שהרבה פעמים העולם הזה הפוך. היום הוא בעצם לילה והלילה הוא בעצם יום.

תן לי לב ובינה לדעת ולהפנים ולהיות איתך גם כשאני בלילה; ואם אתה איתי, אז בעצם זה לא לילה.

תזכיר לי שאתה איתי בקשיים שלי. שהמקומות הקשים הם בעצם ההזדמנות שלי להתקרב אליך. ושלך להתקרב אליי. שהקשיים הם מאיתך ולטובתי. שאאמין ואבטח בך ואהיה איתך.

כשהכל טוב, אז הטבע שלנו עושה שאנחנו קצת שוכחים ממנו. ביום שוכחים. הלילה הוא זמן לקירבה. לתשובה. להאמין בכוח של התפילה. ביכולת של ה' לעזור. האמונה נבנית בלילה.

זה הכינור של דויד שניגן מאליו בחצות לילה. זו הגיטרה של ר' שלמה.

וצריך הרבה הרבה סבלנות

זה לימוד שהוא מסע ופירותיו באים לאט. ונופלים וקמים אבל בסוף ודאי ודאי מנצחים.

לא לבעוט. אתה הוא זה שנתת לי את כל הטוב, את התשובה, את האישה הזו הנפלאה והאוהבת, את הילדים, את הבית הזה ואת הכישרון. ואתה הוא זה שנותן לי גם את הקושי, כדי שאפנים ואזכור להגיד לך תודה מעומק לבי על כל הטוב שבחיי. כל פעם קצת יותר. כי קשה מאוד להפנים את זה. מצד הטבע אנחנו מרגישים שהכל שלנו. עד שבא הקושי ומזכיר לומר תודה על כל מה שהיה. על כל מה שיש. ויש כל־כך הרבה. כי מידך הכל ומידך נתנו לך. תודה.

הניסיון הוא כפול: כשהכל טוב לזכור להרגיש תודה. וכשהולך קשה לזכור להרגיש שהקושי הוא גם ממך. ובעצם זו קירבה גדולה יותר. אם אסק שמיים שם אתה. תמיד שם. יותר ויותר גבוה. ואציעה שאול הנך. הנך ממש. איתי ולידי. לא אירא רע כי אתה עמדי.

אכן אתה א־ל מסתתר

ברוך אתה ה' פוקח עורים. עזור לי לראות. לראות את כל הטוב שאתה עשית, עושה ותעשה איתי. לראות אותך בהצלחות שלי ולראות אותך גם בכישלונות שלי. אתה איתי. להאמין שאתה טוב. תמיד. להתבונן בחסד הגדול של החיים. לשאוף אליך.

ברוך אתה ה' זוקף כפופים. תן לי כוח להתחיל כל בוקר בכוחות מחודשים. באמונה מתחדשת. בחשק. בלי עצלות וכבדות. תחזק אותי להתגבר נגד כל מה שמרחיק ומסתיר.

ברוך אתה ה' מלביש ערומים. תלביש אותי במעשים טובים. בצדקה, במצוות, בתפילה, בעזרה למשפחה, בנגינה ובלימוד.

תלביש אותי בשמחה, בביטחון ובאמונה.